Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

İnsan olarak yaşayabilmenin olmazsa olmaz koşullarını böylesine derinden tarumar eden tescilli din yalancılanna yüzde yirmibir küsur oy veren insanların yeni yılı kutlu olsun!

İkibine iki kala, beyinlerine görece bir loş aydınlık koyarak, peçelerin, sarıkların bağnazlığa sıvanmış sanal gelecek kıvrımlı siyahlıklarının ardına sığınıp, tekmil zaaflardan örülü sözde özgürlük düşleri kuranların yeni yılı kutlu olsun!

Şeriat ve iğrenç yolsuzluklar öcüsüyle toplumun nerdeyse bütün katmanlarını arkasına alarak iktidar olup, aylardır dişe dokunur hiçbir şey yapmayarak daha vahirn günlere alt kültür ortamı hazırlayan tarihi yeteneksizlerin yeni yılı kutlu olsun!

Türkiye'nin bugün içine düştüğü karanlık çukurlara yaklaşık yarım yüzyıldır dincilik tavizleriyle imza atıp, Nakşibendilik, özgürlük, demokrasi, laiklik gibi, yükselen bütün kavramlara kendini parlatmak adına ucundan moda dokunuşları yapan…

Son atraksiyonlarla, kolay tavlanan kısır beyinlerce devlet adamlığı payesine uçurulurken, ılımlı İslam ve ulusal uzlaşma sahteciliğiyle

Türkiye'nin gelecekteki en büyük şeriat tehlikesini "Hitlervari" bir yüce gönüllülükle (!) örgütleyen hoşgörü kraliçesinin elinden ödül almaya giden, en tepedeki, en hesapçı, en bilinçsiz şeriat tehlikesinin yeni yılı kutlu olsun!

Kara kâbuslarını yaşanan hayat zanneden -şaibeli nüfus sayımına göre-altmışüç küsur milyon efsanevi kara mizah kahramanı uykucuların yeni yılı kutlu olsun!

Gelene ağam, gidene paşam sersemliğiyle sersefil olanların yeni yılı kutlu olsun!

En güvendiğiniz dağlara inançlarınızı hiçleyen karlar yağmış…

Ya da sizin iler-tutar hiçbir inancınız yokmuş! Ne gam!

Menfaat düşkünü, kırık, onursuz insancıkların yeni yılı kutlu olsun!

Bu fırıldak hocalar, milli eğitimi çoktan ele geçirmiş, ilkel duygularına bir türlü gem vuramayıp olur olmaz deşifre olan öteki dincilerden daha akıllı, yalancıktan hoşgörü söylemli, devlet erkânınca kabul gören cici tarikatçılar, her biri sahte milliyetçiler olan katiller, çeteciler, istifçiler, yalancılar bile sizin aşağılık komplekslerinizden daha yukarılarda ki, "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Sana uzanan eller kırılsın," canhıraş çığlıklarıyla onlara hak etmedikleri bir gelecek sunuyorsunuz.

Her türlü tuzak ve sömürüyü kurtarıcı edasıyla tavaf eden, dünya çapında kültürsüzlüğüyle ünlenmiş birileri safdilliği bırakıp, başka bir sabaha uyanmalı artık!

Hey!

Bütün o sahtecilerin hayatını zindana çeviren, yalnızca onların kazanç hanelerine işlenen yasaklardan öte, henüz tanışmadığın bir özgürlüğün eşsiz güzelliği ile dönen olağanüstü dünyayı gör!

İstiyorsan sen yine kapanık refahın olmayan "fazilet"lerine oy ver…

Katillerle din bezirgânları, laf ebesi, yalancı yurtdışı yığınakçılarıyla, kendine kahraman, çete döküntüsü sahte vatanseverlerle gurur duy!..

Bütün bu ziyanlıkların seni sömüren hoş boşluklar olduğunu algıladığında, gerçek insanlığa küçük (!) bir adım atmış olacaksın.

Zamansızlığı kavramana çok zaman kala, böyle bir hissediş sonrasıdır ki, samanyolu galaksisinin dünya gezegeninde yaşayan bir canlı olarak yeni yıla girmenin bir anlamı olacak!

Sen hâlâ, ikibinli yılların çağdaşlığa sıvanmış Türkiye'sinin, peçeli, şalvarlı karanlık boyutunun belirleyicisi olmakta ısrar ediyor olabilirsin…

Bilesin ki, ışıklı birileri sana bu coğrafyayı hayatları pahasına teslim etmez/etmeyecek…

Kulağından her türlü sömürüye yakalanmış, dini imanı yanlış kavramış sarhoşluğunla zafer çığlıkları atarken, en büyük yalnızlığa gark olacaksın.

Hep şaşıracaksın, aldatıcı mahşeri kalabalıklar sonrası sessizliklere…

Hiç hesaba katmadığın marjinal kalmış birileri kızdıracak seni… Kaybetmeye alışacaksın!

Aldatılmış oylarıyla aydınlık geleceğimize yön vermeye heveslenen, çok eski zamanlann kalıntısı, kısır ve karanlık düşünceli şeriatçı yaratıklar…

Nurculuk yaldızlı, büyük boy lacivert uzlaşma davetiyeleriniz beyhude…

Uzak yatırımlı kör uçuşlarla hiçbir koşulda tokalaşmayacağız.

Canhıraş gelgitlerle debelenerek, hiçbir zaman tümden keyfine varamayacağınız yeni yılınız kutlu olsun!

Belki de bu ilahi/rastlantısal sahurda davulcular gelmeden uyanırsın da, başka türlü bir güzel düşe insani katkıların olur, geleceğimizden yana!

Işık ve sevgiyle…

İlhan İrem Official Web