Ne Dediler – Ata NİRUN

Ne Dediler – Ata NİRUN

İlhan'ı çok kısa bir süre önce tanıdım. Ama bu tanışma, fiziki bir olaydı, Onu çok daha evvel müziğinden tanıyordum, Aslında merak ediyordum, İlhan İrem'in müziği neden farklıydı? Neden onu dinlerken, bir huzur, bir denge ve en önemlisi bir bilinç aydınlanması oluşuyordu? Ve, birgün kendisini tanıdım. İşte, o zaman anladım. İlhan İrem sevgiyi ve gerçek insan özgürlüğünü simgeliyordu. Çünkü SEVECEN oydu.
Mistik bir bakış açısıyla bakıldığında, İlhan çok önemli bir olaydır. Ama toplum, onun bu yönünün pek farkında değildir. Sadece, müziğini dinlerken bilinçsizce etkilenmektedir. İlhan'ın müzikal gelişim sürecinde, tipik bir ruhsal tekamül olayı görülür. Eprövlerini, mükemmel bir şekilde aşmakta ve gittikçe olgunlaşmaktadır. Artık insanlara müziği ile, evrensel bilgiyi öğretmektedir.
İlhan'ın müzik biyografisinde, hemen tüm kozmolojik bilgi vardır. İşine insanın birleşmesiyle başlamış ve sonra bunun yollarını göstermiştir. Kişi önce kendini bilecek, sonra beden PENCERE'sinden geçerek, gerçek bilgiye ve aydınlığa ulaşacaktır. Bu da yine kendisidir, yani aynaya bakacaktır. Çünkü insan, kendi çözümünde evrenin ve Ötesinin çözümünü taşmaktadır.
İşte İlhan İrem, bunu görmüş bir can dosttur. Mikrokozmosla makrokozmosun arasında yer alan sonsuzluğa, insanlığa verilen en büyük lütuflardan biriyle, müzikle aşmıştır,
Onun ruhsal gücünden doğan ışığın, tüm yaşamı boyunca kendisini ve bizleri aydınlatmasını bekliyor ve Tanrısal İrade'nin dünya arenasında onu korumasını diliyorum. İlhan, SIKILMASIN İÇİN çünkü sen KÖPRÜ'sün.

Ata NİRUN
(Parapsikoloji Uzmanı)

Pencere… Köprü… Ve Ötesi… (Syf:119)

İlhan İrem Official Web