İLHAN İREM 14 YIL ARADAN SONRA İZMİR’DE SAHNEYE ÇIKTI
by on Ocak 18, 2016 in ilhanirem

Dönüşü muhteşem oldu 

 

1970'lerin sevilen şarkıcısı, uzun süren suskunluğunu bozdu ve bestelerini dinlemek için değişik kentlerden koşup gelen hayranlarıyla buluştu. 

 

İzmir'de 14 yıl aradan sonra konser veren sevilen sanatçı İlhan İrem, yüzlerce hayranı tarafından coşku içinde karşılandı. İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde sevenleriyle buluşan İrem, sahneye çıktığı ilk anda eline mikrofonu alarak "Nihayet İzmir" diye haykırdı. Konserine "Bu şarkım tüm şehit aileleri için" diyerek "Sürgün Gibi Masallarda" adlı parçasıyla başlayan ünlü sanatçı, siyah kostümü ve gözünden çıkarmadığı gözlüğü ile dikkat çekti. 

 

"CENNET İLAHİLERİ" 

 

Almanya, İstanbul, Ankara, Nazilli, Uşak ve Karadeniz'in çeşitli illerinden konser için gelen İlhan İrem hayranları, ellerinde pankartlarıyla sanatçıya sevgi gösterilerinde bulundu. Konserin sonlarına doğru göndermelerde bulunan İrem, "Cennet İlahileri'ni sığ bir şekilde değerlendirenler bizi bir yerlere koymaya çalıştılar. Cumhuriyetçi ve laik bir toplumda yaşıyoruz. 'Ampüle karşıyız', Amerika'nın yönettiği bir ülke istemiyoruz" dedi. 

 

"OLANLAR OLDU" 

 

Sevenlerinin alkışları arasında konserine "Olanlar Oldu" isimli şarkısıyla devam eden İlhan İrem, 3 saat boyunca İzmir'de hayranlarıyla hasret giderdi. Bir yıl önce "Cennet İlahileri" adlı albümünü çıkaran İrem, 2 hafta önce de "Siyah Kuğunun Şarkısı" isimli şiir kitabını sevenleriyle buluşturdu. 

 

Başak ATİLLA 

Yeni Asır Gazetesi / 22 Mayıs 2007

İlhan İrem Official Web