www.bulutsu.gen.tr

Bulutsu 2007 yılında kurulan ve İlhan İrem ile ilgili etkinlikler düzenleyen bir gruptur.

İlhan İrem müziğine ve felsefesine dair fikir paylaşımlarında bulunmak amacıyla bir araya gelen ve Murat Akışık, Mehmet Koz, Erhan Tarı, Esengül Kurucu, Sefa Köylü’den oluşan grubun hiçbir maddi ve manevi çıkarı yoktur.

Grup ilk olarak, sanatçının 35. sanat yılı etkinlikleri dahilinde, 1 Haziran 2008 tarihinde Işık ve sevgiyle 35 Yıl / İlhan irem Paneli’ni düzenlemiştir. Panelde konuşmacı olarak müzik yazarları Murat Meriç ve Naim Dilmener, İlhan İrem’in çalışma arkadaşlarından müzik duayeni Garo Mafyan, sanatçı Coşkun Demir, İlhan İrem’e dair yazdığı yazı ve kitaplarıyla tanınan Özlem Süyev Zat ve Hakan Taştan katılmışlardır.

26 Ekim 2008 günü Ankara’da, Hakan Taştan ve Ersin Kamburoğlu’nun birlikte yazdığı Ölümsüz Ozan: İlhan İrem isimli kitabın imza günü gerçekleştirilmiştir. Kitabın yazarları İlhan İrem dinleyicileriyle bir araya gelmiştir.

15 Şubat 2009 tarihinde, İlhan İrem ile ilgili yazılmış kitaplardan “Işığın Aşkıyla İlhan İrem” ve “Ölümsüz Ozan: İlhan İrem” in yazarları Özlem Süyev Zat ve Hakan Taştan’ın İlhan İrem dinleyicileri ile bir araya geldiği “Sevecen İstanbul Buluşması” gerçekleştirilmiştir.

12 Nisan 2009 tarihinde İlhan İrem’e Saygı Grubu olan Katastrof’un sahne aldığı bir buluşma düzenlendi.

29 Aralık 2009 tarihinde, İlhan İrem’in müzikal yolculuğunda önemli bir yer teşkil eden Koridor albümünün 15. yılı dolayısıyla “Koridor 15 Yaşında” buluşması düzenlenmiştir. Sanatçının henüz yayınlanmayan Koridor romanından ve aynı dönemde kaleme alınmış şiirlerinden alıntıların paylaşıldığı buluşma gününde Koridor albümünde yer alan parçalar dinlendi, görüntüler yayınlandı. Sanatçının aynı gün Koridor 15. Yılı özel mesajı da katılımcılarla paylaşıldı.

İlhan İrem’in klasikleşmiş eserlerinden olan Anlasana’nın 35. yılı dolayısıyla Anlasana 35. Yılı buluşması düzenlendi. Bu şarkı özelinde müzik yazarları Naim Dilmener, Murat Meriç ve Cumhur Canbazoğlu ile yapılan röportaj çekimleri yayınlandı, İlhan İrem’in 35. Yıl’a özel mesajı katılımcılarla paylaşıldı.

Yukarıda bahsedilen etkinliklerin görsel detaylarına ve ileri tarihlerde gerçekleşecek etkinliklerden haberdar olmak amacıyla www.bulutsu.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlhan İrem Official Web